رئیس جمهوری ترکیه ادعاهای اخیر خود مبنی بر اینکه مساله‌ای تحت عنوان مشکل کردها در ترکیه وجود ندارد را تکرار کرده و گفت: تنها عدم به رسمیت شناختن هویت‌ها مشکل محسوب می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نوشته روزنامه حریت، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه گفت: یک بار دیگر تکرار می‌کنم، ترکیه مساله‌ای تحت عنوان مشکل کردها ندارد. برادران کرد ما همانند دیگر بخش‌های جامعه مشکلاتی دارند در اینجا مشکل عدم به رسمیت شناختن هویت‌هاست.

وی افزود: در اینجا مشکلاتی مانند عدم احترام به عقاید و باورها، توسعه نیافتگی، محروم بودن و تحقیر شدن وجود دارد اما دولت در 12 سال اخیر تلاش کرده تا راه‌حل‌هایی برای این مشکلات که در بین تمامی اقلیت‌های قومی و مذهبی وجود دارد، پیدا کند.

اردوغان مدعی شد: در حال حاضر هیچ‌کس به خاطر اصالت، باور، ظاهر، سبک زندگی، عقاید و گرایش‌هایش تحت فشار یا تهدید قرار نمی‌گیرد. آیا کمی‌ها و کسری‌هایی وجود دارد؟ البته که وجود دارد اما روز به روز کمتر و کمتر می‌شود.

اردوغان لفاظی‌های چند روز اخیرش را در 15 مارس سال جاری میلادی را مجدداً تکرار کرد و گفت: ترکیه هیچ‌گونه مساله‌ای تحت عنوان مشکل کردها ندارد و کردهای ترکیه همانند دیگر اقشار این کشور از حقوق برابری برخوردارند.